blog o podróżowaniu

POZNAJMY SIĘ :)


"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj."
Mark Twain 


Witaj na mojej stronie! Mam na imię Kinga. Z wykształcenia administratywista i pracownik biurokratycznej budżetówki. Jestem dzieckiem lat '80. Doskonale pamiętam czasy, gdy podróżowanie nie było takie popularne. Było w zasadzie dla wybrańców. Osobiście za szczyt marzeń uważałam wyprawę w góry do Czechosłowacji. W szkole zawsze lubiłam geografię, ale moje wojaże kończyły się wędrowaniem palcem po mapie.

Obecnie podróżowanie sprawia mi ogromną frajdę. Począwszy od planowania, przez samą wyprawę, na opisaniu wszystkiego na blogu skończywszy. Uwielbiam odkrywać nowe miejsca, spotykać tubylców, dzięki którym lepiej poznaję odwiedzany kraj, smakować co raz to nowe potrawy. Każdego roku dzielnie próbuję to wszystko utknąć gdzieś pomiędzy obowiązki domowe oraz zawodowe, przy okazji nie spłukując się do cna. Dodatkowo marzę o tym, aby ustawowe 26 dni urlopu w sposób magiczny wydłużyły się co najmniej dwukrotnie ;)

Poniższy blog powstał jako odskocznia od codziennego życia. Jego prowadzenie ma sprawić, że odbyte podróże będę przeżywać jeszcze na długo po powrocie. Ponadto mam nadzieję, że przetestowane na własnej skórze plany, doznane sukcesy i nierzadko rozczarowania pomogą komuś z Was przy organizacji własnego wyjazdu. Nie jestem na tyle odważna, żeby przejechał autostopem cały świat lub "wsiąść do pociągu byle jakiego", ale jeśli poszukujecie alternatywy dla zorganizowanych ofert agencji turystycznych to dobrze trafiliście.

Drogi Czytelniku,
zaparz sobie kawę, herbatę, kakao lub weź do ręki zimne piwo, odpręż się, zrelaksuj, a ja ze swojej strony mam nadzieję ukraść Ci trochę czasu.

Zapraszam do czytania.

Jeśli masz ochotę lub potrzebujesz jakiejś informacji, napisz do mnie na:
mikiwpodrozy@gmail.com

2 komentarze:

  1. Uwielbiam ten cytat. Można powiedzieć, że jest to również moje motto życiowe:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Herbata zaparzona (bo na kawę za późno) i jestem gotowa do zwiedzania świata ;*

    OdpowiedzUsuń

@templatesyard